Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Transport do klienta

Borówki amerykańskie produkowane w firmie Blue River Sp. z o.o. są przede wszystkim przedmiotem obrotu międzynarodowego. Odbiorcami są międzynarodowe sieci sklepów wielkopowierzchniowych – supermarkety, hipermarkety. Tylko nieznaczna część z naszej plantacji trafia na rynek krajowy. Borówki jako produkt bardzo delikatny wymagają w procesie logistycznym specjalnego traktowania, tzn. odpowiedniego przechowywania i transportu. Towar przeznaczony do wysyłki układany jest na paletach i jest bardzo dobrze zabezpieczony aluminiowymi narożnikami.

Transport (zwykle zagraniczny) odbywa się w przystosowanych tirach – chłodniach. Pracownik logistyki jest odpowiedzialny za kontrolę stanu czystości pojazdu i sprawności systemu chłodzenia przestrzeni ładunkowej. Każdy kierowca przejmujący palety z naszymi borówkami jest poinstruowany w zakresie obowiązku kontroli i utrzymania temperatury wewnątrz naczepy na poziomie 1 - 2°C.