Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Oferta

Wczesne odmiany uprawianych przez nas borówek amerykańskich dojrzewają w drugiej połowie czerwca. Sezon na zbiór owoców trwa od lipca do początku października. W tym okresie oferujemy produkt o najwyższych walorach smakowych.

Borówka amerykańska pochodzi z Ameryki Północnej. Krewną tej rośliny jest rosnąca tam dziko Huckleberry (odpowiednik polskich jagód). Owoce borówki znane były już przez Indian ale ich uprawą zainteresowali się dopiero przybyli do Ameryki osadnicy. Od początku owoce borówki amerykańskiej uważane były za źródło pokarmu, lek i niebieski barwnik do tkanin.

Od tamtej pory człowiek uprawia 50 odmian tej rośliny. Około 95% światowej produkcji borówki amerykańskiej znajduje się w Ameryce Północnej. Roczne zbiory w USA i Kanadzie sięgają 91 tysięcy ton. Polska natomiast jest jednym z największych producentów borówek w Europie.

Owoce borówki amerykańskiej to antyoksydant numer jeden wśród wszystkich owoców i warzyw. Dzięki witaminom C i E oraz antocyjanom (niebieski barwnik), spożywanie świeżych borówek chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ich korzystny wpływ na odnawianie komórek mięśniowych udowodniono u osób podejmujących duży wysiłek fizyczny. Fitoestrogeny obecne w świeżych owocach borówki chronią ludzi przed arteriosklerozą i chorobami serca, obniżają poziom złego cholesterolu.

Owoce borówki amerykańskiej to naturalny eliksir młodości. Udowodniono że ich spożywanie zatrzymuje procesy starzenia skóry i pozwala zachować dobry wzrok.

Blue River Sp. z o.o. dba o to by w sezonie dostarczyć Ci tych wspaniałych owoców w takiej ilości jakiej potrzebujesz
i w opakowaniach jakich chcesz.

W okresie od czerwca do początku października mamy w sprzedaży borówki pochodzące z własnej plantacji (odmiany takie jak Blue Crop, Blue Gold, Duke) Posiadamy przy tym dobrze wyposażoną, nowoczesną pakowalnię i system chłodni w których przechowujemy owoce zaraz po zbiorze.

Borówki są pakowane do tacek o różnej wielkości: 125 g, 150 g, 200 g, 250 g, 500 g i luzem do skrzynek 4 kg lub 10 kg.

W każdej chwili jesteśmy w stanie dopasować się do specyfikacji borówek zleconej przez klienta.

 
Nasze borówki
Ręczne sortowanie borówek
Gotowy produkt
Towar gotowy do wysyłki
Na plantacji
Prace na plantacji